Ferie z Biblioteką 2015

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

 

Roboty z klocków Lego w bibliotece

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

„Chcę, by każdy uczeń na świecie miał lekcje z programowania. Nie po to, by każdy został programistą, ale by każdy nauczył się logicznego myślenia”.

Vinton Cerf, wiceprezes Google i jeden z "ojców" Internetu.

GBP w Borzechowie proponuje dzieciom i młodzieży, którzy chcą uczyć się programowania poprzez zabawę,  wspólne zajęcia z wykorzystaniem klocków Lego i specjalnego oprogramowania, dzięki któremu zbudowane roboty będą mogły się poruszać. Nasza biblioteka jako jedna z 20 bibliotek w Polsce i jedyna w powiecie lubelskim została wybrana do udziału w projekcie „GO_PRO! – Gminne Ośrodki Programowania jako model efektywnej promocji wiedzy i praktyki programistycznej” realizowany przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM”.

Więcej…

 

Wakacje z biblioteką

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

W czasie wakacji biblioteka była czynna codziennie, proponując odwiedzającym książki i czasopisma, komputery z dostępem do Internetu oraz zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży, a także możliwość  oglądania rozbudowy biblioteki. Część zbiorów bibliotecznych została przeniesiona do remizy OSP w Borzechowie.

Więcej…

 

Orkiestra dęta z Borzechowa

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

W czerwcu Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Borzechowa zaprezentowała się podczas Nocy Kultury w Lublinie i podczas Międzynarodowej Gali Orkiestr Dętych w Bychawie. Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie oferuje, podobnie jak inne instytucje kultury, ciekawe propozycje, które wpisują się w kalendarz organizowanej corocznie Nocy Kultury. W 2014 r. jednym z wydarzeń WBP był  występ orkiestry Dętej z Borzechowa, która przygotowała  godzinny koncert na dziedzińcu przed biblioteką. Występ zgromadził wielu mieszkańców Lublina

 

Więcej…

 

ZASMAKUJ W TRADYCJI

Powiększ lub zmniejsz rozmiar czcionki:

ZASMAKUJ W TRADYCJI to projekt współpracy trzech lokalnych grup działania: LGD Kraina wokół Lublina, LGD Ziemia Biłgorajska i LGD Ziemi Kraśnickiej. Celem projektu jest promocja walorów kulturowych, głównie tradycji kulinarnych partnerskich lokalnych grup działania oraz rozwój aktywności i przedsiębiorczości mieszkańców, wykorzystujących potencjał produktów lokalnych i tradycyjnych. W ramach realizacji projektu ma odbyć się cykl 41 warsztatów kulinarnych, prowadzonych przez zawodowych kucharzy. Zgromadzone osoby przygotowują wybrane dania regionalne i prezentują przygotowane przez siebie potrawy tradycyjne.

Więcej…

 

Gadu-Gadu Kontakt
Zagadaj na nr: 41815713
Biblioteka